Hogyan használják a drón-technológiát a gyerekek programozás oktatására

Ahogyan a drón-technológia egyre olcsóbbá válik, úgy sokkal szélesebb körben lesz népszerű.

Két cég, nevezetesen a Tynker nevű, gyerekekre specializált programozó iskola és a Parrot nevű drón gyártó cég gyorsan felfedezte az ebben rejlő lehetőségeket. Ez tette lehetővé iskoláknak és szülőknek egyaránt, hogy a gyermekek a drónozással töltött szabadidős elfoglaltságuk alatt megtanuljanak programozni.

Programozás oktatás

Jelenleg több mint 60 ezer iskola használja a Tynker iskolaszintű oktatásra specializált szoftverét, mely, Srinivas Mandyam, az cég társalapítója szerint nem igényel semmilyen előzetes programozási alapismeretet, akár a Doclernetnél tárhelyet bérelni.

Szerinte az oktatási programjukat bármely hétéves korú gyerek játszva tanulhatja, majd ezután válthat Swift, JavaScript vagy a Python nyelvre. A Tynker segít felmérni a diákok képességeit ezután különböző csoportokra bontja őket és ehhez mérten ad számítási feladatokat a diákoknak.

A cég tananyagai pedagógusoknak íródtak és nem szükségeltetik hozzá semmilyen kódolási alapismeret vagy gyakorlat. Mandyam szerint a drónokra lehetne úgy tekinteni, mit eszközökre a robotika-oktatásban, ahogy azt a Makerspace-nél teszik.

Tökéletesen össze lehet kötni a drónokon keresztüli programozás oktatását a gyerekek szórakoztatásával. A kettő egy és ugyan az a dolog. A Tynker ezért lehetővé tette, hogy a programnyelvük tökéletesen futhasson a Parrot olcsó drónjain és meg is született a megállapodás.

Platform fejlesztés

Ezt követően olyan platformot fejlesztettek ki, amivel ezt az új összeforrasztott technológiát bevihették az iskolapadba is azzal, hogy a gyerekeknek megtanítják, hogyan kell virtuális drónt programozni.

Így a tanulók megírják a drónok irányításához szükséges szoftvert a tabletjükön és szimulációban futtathatják azt. Mivel egyazon kód a valódi drónokon is működik, akár a valóságban is tesztelhetik ezt követően. A Tynker drónjait akár 30 ezer Forintnak megfelelő összegért is meg lehet már vásárolni, így széles körben hozzájuk lehet jutni.

A Tynker egy könnyen felfogható programozási stratégiát dolgozott ki, amit már akár hét éves kortól lehet a gyerekek oktatásában alkalmazni.

Olyan populáris platformokhoz is hozzá lehet csatolni, mint például a Minecraft. De a legfontosabb, hogy a programnyelvek tanulása nem több szimpla játéknál, ami egy teljesen új dimenziót nyit többek között a jövő technológiának fejlesztéseire való felkészülés terén.

Az IT-n belül a stratégiai gondolkodás kiemelten fontos, ezért a munkaerőpiacon is tökéletesen hasznosítható, vagy akár a reáltudományok oktatásában is. A jövő az oktatásé, és ez a jövő már javában elkezdődött.